Президент України Володимир Зеленський дав відповідь щодо петиції з проханням легалізувати одностатеві шлюби.

Звернення, ініційоване Анастасією Совенко у червні, доволі швидко набрало необхідні 25 тисяч підписів, тому підлягало розгляду Президентом.

«У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», — йдеться у петиції.

Володимир Зеленський подякував усім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію, а також зазначив, що у сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для усіх громадян.

Президент також додав, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і
чоловіка. В умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція не може бути змінена, проте уряд опрацьовує варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.

Вікіпедія дає визначення цивільного партнерства як юридично визнаної домовленості, подібної до шлюбу, створеної насамперед як засіб забезпечення визнання законом одностатевих пар. Цивільне партнерство надає більшість або всі права шлюбу, крім самого титулу.