Національний банк України спростував заяви про те, що збиратиме дані про всі карткові платежі населення. Такі перевірки стосуватимуться лише юридичних осіб та підприємців. Про це інформує пресслужба НБУ.

“Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності. У листі НБУ (№ 25-0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб”, – зазначили у відомстві.

Що передувало

Днями НБУ надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого – звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнювальний лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс “Страна.юа” з провокаційною інтерпретацією.

Повідомлялося, що українські банки будуть передавати Нацбанку інформацію щодо трьох видів карткових операцій:

  • P2P-перекази (фізособи переказують кошти один одному).
  • Поповнення або зняття готівки з карткових рахунків у касах або банкоматах.
  • Оплати в Інтернеті.

Які дані збиратимуть

НБУ отримує узагальнену інформацію від банків щодо суб’єктів господарської діяльності, які користуються послугами банків з електронної комерції. Цю інформацію використовують виключно в наглядових цілях для посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.

Аналіз такої узагальненої інформації дав змогу Національному банку виявити проблему використання послуг банків для обслуговування тіньового ринку, зокрема – діяльності нелегального грального бізнесу. Наразі НБУ продовжує перевірку низки банків та фінансових установ, діяльність яких може містити ознаки порушення законодавства України.

За оцінками Міністерства фінансів України, зазначені дії сприяли значному збільшенню податкових надходжень до бюджету. Впродовж перших п’яти місяців 2023 року до бюджету було перераховано 2 млрд 378 млн грн за організацію азартних ігор. Це значно більше, ніж у 2022 році (731 млн грн) та у 2021 році (205 млн грн).

Читайте також:

  • За перші чотири місяці 2023 року зареєстровано більше кримінальних проваджень за статтею 190 ККУ про шахрайство. Це вже на 2887 справ більше, ніж за весь 2021 рік. У середньому, на місяць у цьому році відкривається 6683 проваджень.
  • У Раді розслідуватимуть незаконну діяльність у сфері фінансових послуг кол-центрів та фінансових пірамід. Впродовж року спеціальна тимчасова слідча комісія. Мова йде про так звані “офіси” та “кол-центри”, які займаються обманом та вимаганням грошей у громадян. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.