Поліція разом із рятувальниками та комунальники в Харкові вже обстежили 3706 укриттів, з них до 203 відсутній вільний доступ, а 274 не відповідають умовам для належного використання.

Для перевірки укриттів створили 84 групи загальною чисельністю 400 осіб. До складу входять 232 поліцейських, 84 працівники ДСНС та 84 співробітники органів місцевої влади.

«У разі виявлення зачиненого укриття просимо звертатись до Національної поліції за номером «102» та ДСНС за номером «101». Нагадуємо, що доступ до укриттів має бути вільним цілодобово. Звертаємо увагу на те, що за факти залишення в небезпеці, службову недбалість передбачена кримінальна відповідальність», — зазначили в поліції.

Наразі відомо про 306 звернень від мешканців про зачинені укриття або ті, що не відповідають вимогам.

Станом на 5 червня в Україні рятувальники, поліцейські та представники місцевих органів виконавчої влади вже перевірили 50 195 укриттів, з яких 32 % виявилися зачиненими або непридатними до використання, а саме:

  • 4679 (9% від перевірених) зачинені;.
  • 11644 (23% від перевірених) — не придатні до використання.

З чого розпочалися перевірки?

Нагадаємо, у Києві, 1 червня, внаслідок ракетного удару у Деснянському районі загинули дев’ятирічна дівчинка, її 34-річна матір та ще одна 33-річна жінка. У коментарях для медіа чоловік однієї з загиблих та жителі району заявили, що найближче укриття, в якому хотіли сховатися загиблі, на момент обстрілу було зачинене. 

Згодом президент Володимир Зеленський доручив міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Кимишіну провести повну ревізію захисних споруд у Києві, а міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку – по всій державі.

Читати також:

  • Більша частина шкіл у Харкові обладнана укриттями — міськрада
  • У Харкові на ремонт укриттів в будинках витратили понад 15 мільйонів гривень
  • Облаштування укриттів у школах Харкова оцінюється у 6 мільярдів гривень

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.