З початку повномасштабного вторгнення відремонтовано 2363 підвальних приміщення, що слугують укриттями в багатоквартирних будинках.

За минулий рік у Харкові на ремонт підвалів, що виконують функції укриття, витратили 15,6 мільйонів гривень. Це приміщення у багатоквартирних будинках, що знаходяться на балансі комунального підприємства “Жилкомсервіс”. Про це повідомив Харківський антикорупційний центр з посиланням на відповідь департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради. 

“Станом на 22 травня 2023 року до фонду включено 2363 найпростіших укриттів (підвальних приміщень), які рекомендовані для короткочасного укриття населення міста Харкова в разі виникнення надзвичайних ситуацій та в особливий період. Протягом 2022 року у вказаних найпростіших укриттях виконувалися роботи з їх облаштування”, – повідомили у департаменті.

Відповідь департаменту/ фото: ХАЦ

За даними Харківського антикорупційного центру, на ремонт підвальних приміщень в одній багатоповерхівці у місті “Жилкомсервіс” витратив приблизно 2600 гривень. У цьому році ремонтні роботи в укриттях та їх облаштування комунальниками не проводилися. 

Харківським волонтерам у минулому році власноруч вдалося відремонтувати понад 100 укриттів, які загалом вміщують майже 7 тисяч людей. За словами співорганізатора проєкту, на створення першої сотні підвалів витратили 1,7 млн гривень.

Нещодавно мешканці одного з багатоквартирних будинків у Балаклії самостійно розпочали облаштування підвального приміщення, яке використовується як укриття. Власники квартир розчистили підвал, викинули зайве сміття та речі, які займали занадто багато місця. Про це повідомили у міській раді.

Волонтери облаштовують укриття у підвалі багатоповерхівки. Березень 2023 року. Фото: Балаклійська міська рада

Читайте також:

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.