50-річну мешканку Ізюма Харківської області підозрюють у колабораційної діяльності, згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України. Про це пише Харківська обласна прокуратура.

Під час окупації міста звинувачена співпрацювала з представниками РФ. Зокрема, торік у травні жінка прийняла пропозицію окупаційної влади та стала «головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та звітності тимчасової Верховної Центральної Адміністрації Ізюмського району».

Затримана мешканка Ізюма / Фото: Харківська обласна прокуратура

В обов’язки підозрюваної входила підготовка фінансових документів для окупаційної адміністрації.

Станом на початок травня у Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям у справах про колаборанство:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Читати також:

  • У Куп’янську судитимуть поліціянта, який працював на ворога. Торік у червні, коли місто було окуповане, чоловік працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» в «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».
  • Двох мешканців Харківщини підозрюють у вивезенні української сільгосппродукції до РФ. Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку та жінці за фактами пособництва державі-агресору.
  • Впроваджувала стандарти освіти РФ: підозрюють «директорку» ліцею в Куп’янську. За це її торік у червні зробили «в. о. директора» навчального закладу, створеного на базі ліцею.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.