У Куп’янську підозрюють 55-річну жінку в колабораціонізмі за ч. 3 ст. 111-1 КК України, повідомила Харківська обласна прокуратура.

Під час окупації міста, викладачка одного з місцевих ліцеїв перейшла на сторону ворога та почала впроваджувати освітні стандарти РФ. За це її торік у червні зробили «в. о. директора» навчального закладу, створеного на базі ліцею.

Підозрювана / Фото: Харківська обласна прокуратура

Підозрювана повідомила вчителям та батькам учнів про перехід закладу на викладання російською мовою. Крім цього, жінка:

  • організувала підготовку ліцею до навчального року,
  • склала відомість про виготовлення свідоцтв про повну загальну середню освіту для учнів,
  • підготувала випускникам ліцею атестати про основну загальну освіту російського зразка.

Станом на початок травня у Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Читати також:

  • У Куп’янську судитимуть поліціянта, який працював на ворога. Торік у червні, коли місто було окуповане, чоловік працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» в «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».
  • Двох мешканців Харківщини підозрюють у вивезенні української сільгосппродукції до РФ. Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку та жінці за фактами пособництва державі-агресору.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.