Харківська обласна прокуратура обвинувачує 51-річного мешканця Куп’янська у тому, що він добровільно став поліціянтом у незаконному правоохоронному органі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Торік у червні, коли місто було окуповане, чоловік працевлаштувався на посаду «полицейского взвода патрульной службы» в «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».

Обвинувачений / Фото: Харківська обласна прокуратура

До обов’язків обвинуваченого входило:

  • чергування на блокпостах,
  • контроль охорони та виконання контрольно-пропускного режиму до будівлі «Управлении внутренних дел военно-гражданской администрации Харьковской области».
  • перевірка громадських об’єктів на «антитерористичну захищеність» та складання відповідних «актів перевірок».

Чоловік наразі перебуває під вартою. Його судитимуть у Червонозаводському районному суді Харкова.

Обвинуваченому загрожує позбавлення волі від дванадцяти до п’ятнадцяти років, а також позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком від десяти до п’ятнадцяти років з можливою конфіскацією майна.

Станом на початок травня у Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі.

Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям:

  • за 2022 рік оголосили 266 підозр,
  • за 4 місяці поточного — 51.

Крім цього, за цей період правоохоронці зафіксували 1275 кримінальних правопорушень у колабораціонізмі, 161 з них направили до суду.

Читати також:

  • Хотіла вчити дітей за стандартами РФ: жінці загрожує 10 років ув’язнення. Правоохоронці з’ясували, що під час окупації Куп’янську підозрювана прийняла рішення співпрацювати з росіянами та обійняла посаду «заступника начальника» у «Відділі освіти ВЦА Куп’янського району Харківської області».
  • Підробив документи: харків’янину загрожує два роки умовного терміну. Харків’янин призовного віку придбав підроблені документи, щоб виїхати за кордон. Він намагався виїхати до Польщі через пункт пропуску «Ягодин». За це суд на Волині засудив чоловіка до двох років умовно.
  • Примушувала колег до співпраці з ворогом: викрили експоліцейську у Вовчанську. Співробітниця ювенальної превенції Чугуївського відділення Нацполіції в Харківській області добровільно перейшла на бік ворога. Зокрема, вона вступила до лав незаконних правоохоронних органів та стала «и. о. начальника отдела по делам несовершеннолетних».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.