Прокурори разом зі співробітниками Держбюро розслідувань викрили мешканку Вовчанська, яка під час окупації міста пішла на співпрацю з ворогом. Наразі проти неї висунуто обвинувачення в держзраді в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).

Співробітниця ювенальної превенції Чугуївського відділення Нацполіції в Харківській області добровільно перейшла на бік ворога. Зокрема, вона вступила до лав незаконних правоохоронних органів та стала «и. о. начальника отдела по делам несовершеннолетних».

Обвинувачена / Фото: Харківська обласна прокуратура

До обов’язків обвинуваченої входило проведення профілактичних бесід з «проблемними» підлітками та їхніми батьками. А також виїзд на місце події у складі слідчо-оперативної групи, де опитувала свідків та очевидців.

Як зазначають слідчі, жінка активно просувала співпрацю з окупаційною владою серед своїх колег, навідуючись до їхніх домів та агітувала їх до співпраці. Тим, хто не погоджувався, обіцяла неприємності для них та їхніх родин, навіть грозила направити до них російських військових для проведення «профілактичних бесід».

Обвинувачену заочно судитимуть в Чугуївському міському суді. Санкція статті передбачає позбавленням волі на п’ятнадцять років або довічне ув’язнення, з конфіскацію майна.

Читати також:

  • Хотіла вчити дітей за стандартами РФ: жінці загрожує 10 років ув’язнення. Правоохоронці з’ясували, що під час окупації Куп’янську підозрювана прийняла рішення співпрацювати з росіянами та обійняла посаду «заступника начальника» у «Відділі освіти ВЦА Куп’янського району Харківської області».
  • Підробив документи: харків’янину загрожує два роки умовного терміну. Харків’янин призовного віку придбав підроблені документи, щоб виїхати за кордон. Він намагався виїхати до Польщі через пункт пропуску «Ягодин». За це суд на Волині засудив чоловіка до двох років умовно.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.