Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо 45-річної жінки за фактом колабораційної діяльності.

Правоохоронці з’ясували, що під час окупації Куп’янську підозрювана прийняла рішення співпрацювати з росіянами та обійняла посаду «заступника начальника» у «Відділі освіти ВЦА Куп’янського району Харківської області».

В обов’язки жінки входило проводити наради з колективом, погоджувати найм нових працівників у відділ, керувати заробітною платою, а також підписувати відповідні документи.

Крім того, колаборантка:

  • організовувала виїзд вчителів до РФ для проходження перекваліфікації та переатестації;
  • впроваджувала в українських навчальних закладах підручники російською мовою;
  • надавала підлеглим співробітникам методичні та консультаційні матеріали щодо впровадження освітніх стандартів держави-агресорки в навчальних закладах.

Слідчі затримали жінку відповідно до статті 208 КПК України. Наразі підозрювана знаходиться під вартою.

Відповідно до частини 3, частини 5 статті 111–1 КК України, максимальна санкція передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

  • Під час окупації міста 46-річна жінка добровільно погодилась співпрацювати з представниками РФ. Зокрема, вона обійняла посаду «головного спеціаліста відділу кадрового забезпечення тимчасової окупаційної військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.