Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру чоловіку та жінці за фактами пособництва державі-агресору.

Правоохоронці встановили двох осіб, які за власним бажанням будували бізнес на окупованій Харківщині. Перший підозрюваний — 56-річний мешканець Борової, що на Ізюмщині.

56-річний мешканець Борової / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

За даними слідства, чоловік, перебуваючи в селі Підлиман Ізюмського району, яке на той час було в окупації, зателефонував власнику фермерського господарства, який виїхав на територію, підконтрольну Україні та запропонував свої послуги щодо можливості здійснювати контроль за фермерським господарством нібито з метою «врятувати підприємство». На що власник погодився.

У той самий час, підозрюваний перереєстрував чуже фермерська господарство на себе відповідно до вимог російського законодавства і став директором. Згодом він отримав патент на торговельну діяльність, сферу громадського харчування, сфери обслуговування населення.

Як результат, це підприємство отримало зобов’язання сплачувати податок у казну держави-агресора.

Пособник нового «директора» встиг вивезти зі складських приміщень фермерського господарства 1100 тонн насіння соняшника для продажу на території Росії. Частину грошей, які він за це отримав — забрав собі, а іншу частину передав представникам збройних формувань держави-агресора, стверджують прокурори.

Крім того, «директор» надав приміщення підприємства для ремонту військової техніки російської армії.

Друга підозрювана — 34-річна мешканка Ківшарівки Куп’янського району. До початку повномасштабного вторгнення вона працювала в Куп’янську лаборанткою на одному з агропідприємств.

36-річна підозрювана мешканка Харківщини / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Прокуратура спільно зі СБУ встановила, що під час окупації жінка, узгодивши питання із загарбниками, добровільно стада директором цього агропідприємства.

Спочатку підозрювана отримала патент «на торгову діяльність, сферу громадського харчування, сферу обслуговування населення». Потім вивезла з підприємства понад 200 тисяч кілограмів пшениці. За це вона отримала винагороду в сотні тисяч російських рублів.

Наприкінці серпня минулого року підозрювана на посаді директорки підприємства уклала договір із так званим Державним підприємством «Куп’янська залізнична дорога» на подачу залізничних вагонів для здійснення вивезення сільськогосподарських культур на територію РФ.

Читайте також:

  • Знайдені документи у Боровій: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 4
  • Звільнена Борова: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 3
  • Зруйнована Харківщина: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 2
  • Звірства в Ізюмі: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 1

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.