В Ізюмі росіяни користувалися водою, а люди отримали величезні обсяги на лічильниках, про це пише медіа «Настоящее время».

За пів року окупації міста в Харківській області значна частина населення поїхала, але зараз люди поступово повертаються назад. Багато власників будинків та квартир в Ізюмі побачили платіжки із заборгованостями за воду, каналізацію та вивіз сміття, нараховані за час, коли там жили російські загарбники. Але платити за послуги комунальники пропонували не окупантам, а українським власникам житла

Ізюмські комунальні служби кажуть, що знають про проблему та розглядатимуть кожен випадок індивідуально. Для цього людям необхідно звернутися до них із відповідною заявою про перерахунок, буде знято свідчення лічильника, після чого мешканців розграбованих будинків внесуть до списків на списання комунальних боргів і борг анулюють. Платіжки вже перераховані для 8 тисяч абонентів лише в Ізюмі.

Місцева влада каже, що ухвалила рішення списати борги за комуналку всім мешканцям за час окупації. Це рахунки за воду, опалення, каналізацію та вивіз сміття.

«Якщо людина не знаходилася в місті під час тимчасової окупації, не користувалася послугами й має якісь документи, що підтверджують це, то ми йдемо назустріч і ці борги мешканцям списуємо, — каже Максим Стрельников, заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації.

21 квітня уряд України ухвалив постанову, згідно з якою комунальникам заборонено стягувати заборгованість за комунальні послуги в житлі на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій. Підставою для списання боргів буде довідка, яка підтверджує їхній статус тимчасово переміщених осіб, або документ про тимчасовий притулок в іноземній державі.

Читайте також: «Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.