За перші чотири місяці 2023 року зареєстровано більше кримінальних проваджень за статтею 190 ККУ про шахрайство. Це вже на 2887 справ більше, ніж за весь 2021 рік.

Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані Генеральної прокуратури України.

Якщо порівнювати січень-квітень 2023 року з аналогічним періодом у 2021 році — зареєстровано вдвічі більше кримінальних проваджень за статтею про шахрайство. Та в понад 4 рази більше ніж за відповідний період торік.

У середньому, на місяць у 2023 відкривається 6683 проваджень. Для порівняння, у відповідний період 2021 фіксувалось 3059 справ про шахрайство на місяць.

Водночас до суду доходить лише кожна дев’ята справа про шахрайство. Відтак, за чотири місяці 2023 року до суду дійшло лише 11% від загальної кількості зареєстрованих проваджень.

У 2022 році в цей же період суд розглянув 14% справ за статтею 190 ККУ, а у 2021 — 19%.

Як не потрапити на гачок до шахраїв?

  • Варто звернути увагу на те, що фішинговий сайт виказує в першу чергу відмінність в URL-адресі: можуть бути зайві символи або неправильне написання.
  • Завжди необхідно уникати підозрілих гіперпосилань та не вводити конфіденційні дані. Тому для шопінгу рекомендується використовувати перевірені сайти, а інформацію про соцвиплати отримувати з офіційних сторінок державних органів.

Читайте також:

Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради займатиметься розслідуванням незаконної діяльності у сфері фінансових послуг кол-центрів та фінансових пірамід. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.