Як GladPet допомагають тваринам під час війни

Анжеліка Анпольська - 09 Червня 2022 | 13:06

Безхатні тварини, притулки, перетримки, пошук господарів, порятунок тварин в Харкові та Одесі — це все одна проблема, яка потребує уваги спільноти. Саме цим і займається GladPet — некомерційна організація, яка має на меті системне вирішення проблеми безхатніх тварин. 

Проєкт, який працює вже 6 років, досяг неабияких успіхів.

Наприклад, за допомогою сайту GladPet сьогодні знайшли дім вже 7153 тваринки.

За період роботи наші притулки також отримали більше 30 тонн корму, яким нагодували близько 12 000 песиків та котиків. Понад 1 млн гривень ми зібрали на допомогу тваринам завдяки краудфандингу. Нам вдалося допомгти тваринам у 71 населеному пункті України — саме такою є географія нашого сайту.

Допомога тваринам в довоєнний час

Свою діяльність GladPet розпочав у місті Одеса, ще у 2016 році. Постійний розвиток проєкту та долучення нових партнерів дали змогу започаткувати у серпні 2021 року GladPet Kharkiv.

До початку повномасштабної війни в Україні ми проводили фестивалі Home Me Fest, які можна було відвідати з родиною, щоб познайомитись з тваринами з притулку і знайти серед них свого улюбленця. Ми також організовували інтерактивні уроки у школах, тематичні виставки, робили фотопроєкти та співпрацювали з брендами, аби привернути увагу до проблеми.

Порятунок тварин в Харкові та Одесі під час війни

Після 24 лютого всі офлайн заходи команди відклались на невизначений термін, тож зараз GladPet працює за двома найважливішими напрямками: пошук дому для хвостиків і забезпечення тварин у притулках (корм, медичні препарати).

Корм для бездомних тварин, порятунок тварин в Харкові
Притулки в Одесі отримують корм

З початком війни команді вдалось:

 • Знайти дім для 616 тваринок.
 • Доставити 420 кг дотаційного корму Wellfood.
 • Надати 25,8 тонн корму для котиків та песиків з притулків Харківської та Одеської областей. 
 • Закупити та доставити близько 602 кг наповнювача.
 • Зібрати 53 432 грн на допомогу притулкам.
 • Надати 1416 ветеринарних та медичних препаратів для лікування тваринок Харківської області.
 • Отримати 30,7 тонн корму від наших партнерів Сузір’я, Royal Canin та “Хвостатим заручникам війни”.

Сьогодні GladPet зосереджує всі сили на пошуку іноземної допомоги та наданні корисної і важливої інформації людям через соцмережі.

Так, ми створили сторінку, де міститься вся необхідна інформація для власників тваринок. Там можна знайти такі розділи:

 • Ветеринарна допомога
 • Перетримка/загублення/пошук домівки для котика або песика
 • Корисні посилання
 • Зоомагазини
 • Інструкції та рекомендації
 • Якщо хочете допомогти хвостикам
 • Список волонтерів
Перетримка тварин у Харкові та Одесі, порятунок тварин
Тварини на перетримці у Харкові

Під час війни в Україні GladPet отримує дуже багато заявок на допомогу. Тому знаходиться в активному пошуку іноземних донорів. Наразі вони орієнтуються на зоозахисні організації. Так, у березні відгукнулись Veterinarians Without Borders — канадська організація, місія якої полягає в тому, щоб працювати для громад і разом з ними, підтримувати здоров’я тварин, людей та навколишнє середовище.

Вони виділили грант у розмірі близько 2 000 000 гривень, завдяки якому GladPet зможе допомагати притулкам та перетримкам Одеси й Харкова, купляючи корм, медикаменти й наповнювачі.

Порятунок тварин в Одесі та Харкові, перетримка, корм
Песики на перетримці в Одесі

Що пропонує GladPet? 

 • Подарувати безхатній тваринці домівку. На сайті GladPet будь-хто може обрати собі песика або котика з притулку.
 • Стати волонтером та допомагати хвостикам. Можна бути водієм, різноробочим, фотографом або інформаційним куратором в одному з притулків.
 • Стати опікуном для тваринки з притулку. Це відмінна можливість для тих, хто не може забрати хвостика додому. Для цього необхідно обрати песика чи котика на сайті, зв’язатись з притулком та фінансово забезпечувати тваринку раз на місяць. 
 • Зробити донат або підключити щомісячний платіж для допомоги GladPet, аби ми й надалі могли допомагати тваринам.

GladPet знаходиться у постійному пошуку волонтерів.

З початку повномасштабної війни України з росією свою допомогу запропонували 35 доброчинців. Крім того, кожне отримання гуманітрного корму супроводжувалось волонтерами, які допомагали розвантажувати палети із їжею для тварин.

Волонтерська допомога безпритульним тваринам у Харкові
Кирил у Харкові

Ось що каже про свою діяльність Кирил, один з волонтерів Харкова, який активно допомагає тваринам і притулкам:

“Я волонтер з дитинства. Завжди любив тварин і намагався їм допомогти. З 2021 року займаюся цим постійно і професійно. Врятовані мною тварини взяті під мою опіку: вилікував, знайшов їм будинок… З 24 лютого моя робота подвоїлася, тому що тварин стало в рази більше. І в цей важкий для всіх нас час брати наші молодші потребують турботи і допомоги ще більше. Людина може допомогти собі сама, а про тварин згадують в останню чергу. Скільки їх, покинутих, наляканих та голодних на вулицях Харкова?!”, — каже наш волонтер.

Отож, давайте разом піклуватись про тварин, тим більш, GladPet надає для цього всі можливості! Переходьте за посиланням на сайт та обирайте собі пухнастого друга, ставайте волонтером, допомагайте притулку або ставайте опікуном.

Наостанок — кілька наших тварин:

Врятований собака під час війни, Північна Салтівка, порятунок тварин Харків
Пес Боб. Врятований на Північній Салтівці. Під час обстрілу потрапив під колеса авто, був прооперований. Зараз відновлюється на перетримці в Харкові.
Врятована кішка під час війни з притулку "Домовенок".
Врятована кішка з притулку “Домовенок”.
Врятована кішка Єва
Кішка на ім’я Єва з притулку “Котовський”.

Матеріал в рубриці “Пряма мова” є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Gwara Media може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.