Командири військових частин виплатили військовослужбовцям, які не брали участі у бойових діях та не виконували бойових завдань, понад 123 мільйони гривень.

У Міноборони виявили зловживання з винагородами військовим. Про це вони повідомили у своєму Телеграмі.

«Служба внутрішнього аудиту Міноборони з’ясувала, що чинні правила дозволяють командирам військових частин надто вільно тлумачити терміни «бойові дії» та «бойове (спеціальне) завдання» і виплачувати додаткову винагороду на свій розсуд», – ідеться в повідомленні. 

За інформацією міністерства, в одному з випадків, військовослужбовцям понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області, виплатили щомісячну додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень.

«Це несправедливо, коли доплату за бойові отримують ті, хто не під прямим вогнем або не підтримують тих, хто під прямим вогнем. Маніпуляції виявляємо, прогалини для зловживань закриваємо», – зазначив Заступник Міністра оборони України Юрій Джигир.

Міністерство оборони консультується з Генеральним штабом ЗСУ, щоб виплати додаткової винагороди отримували лише ті, хто виконує бойові завдання та бере участь у бойових діях.

Читати також:

  • Вісім громад Харківщини долучаються до проєкту «Помічник ветерана».
  • У Харкові МОЗ перевірить МСЕК, де пораненому військовому порадили «відрізати ногу» для групи.