Наступного тижня Міністерство освіти здоров’я перевірить обласну медико-соціальну експертну комісію, яка порадила «відрізати ногу» пораненому військовому для групи інвалідності.

Про це йдеться на сайті МОЗ.

Історію про поради відрізати ногу, розповів військовий Дмитро Олійник, який зазнав у 2022 році поранення під час оборони Харкова. Після чого він відвідав обласну МСЕК для встановлення групи інвалідності.

Військовий сказав, що голова комісії з насмішкою зауважила, що він міг би отримати не 3, а 2 групу інвалідності, якби йому ампутували травмовану ногу. При чому на своїй сторінці у фейсбук, Дмитро залишив пряму мову голови обласної МСЕК: «Так нащо ти залишав свою ногу? треба було, аби її відрізали, і була б 2 група».

Бійцю все ж таки встановили 3 групу інвалідності, хоча, за його словами, стаття 7 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» передбачає, що якщо поранення пов’язане із захистом Батьківщини, то група підвищується на один ступінь.

Він також додав, що вже переніс 15 операцій, і закликав звільнити голову комісії, а замість неї призначити ветерана.

У МОЗ відреагували на інцидент та пообіцяли провести оцінку правомірності встановлення групи інвалідності Харківською МСЕК.

«Наступного тижня на Харківську обласну МСЕК, у рамках рішення РНБО, очікує прицільна перевірка. Будуть перевірені рішення про встановлення інвалідності», — зазначили в міністерстві.

У відомстві також нагадали, що у 2025 році МСЕК буде ліквідовано й повністю змінено підходи до проведення експертизи та встановлення інвалідності.

Читайте також

  • Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, який пропонує карати громадян за образи військових.