Російська пропаганда працює над створенням хибного образу українців у світі. Так громадян України показували як дешеву робочу силу в країнах ЄС, зокрема в Польщі. Цього разу ми натрапили на оголошення, де «українські біженки» шукають роботу з догляду за дітьми, відверто пропонуючи інтимні послуги. Що ж сталося насправді — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

14 серпня 2023 Telegram-канал «Триколор над Запорожьем» поширив скриншот з нібито польського сайту пошуку роботи, де розміщені анкети трьох жінок. Також цей допис з посиланням на першоджерело опублікували у Telegram-каналі «Украина.ру».

«У польських сервісах пошуку роботи дедалі частіше почали з’являтися українські біженки, які розміщують свої послуги. Їхні резюме нянь та домробітниць супроводжуються відвертими фотографіями, які явно дають зрозуміти, що дівчата готові надавати додаткові послуги польським чоловікам», — йдеться в описі до публікації.

Звертаємо увагу, що жінки мають типові для України імена та прізвища: Вікторія Павлюк, Людмила Дмитренко та Марія Парасюк.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми проаналізували анкету кожної «української біженки», тож ділимося результатами пошуків:

Вікторія Павлюк

Справжнє ім’я Вікторії — Анна.

Анна має сторінки в Instagram (1 млн підписників), Twitter (51,8 К) та на платформі onlyfans.

Світлину у цій сукні, що і на фото на нібито польському сайті пошуку роботи, ми знайшли в інстаграмі Анни за квітень та травень 2022 року.

 

У Twitter Анна зазначила, що мешкає в Чикаго, США.

У мережі MYM.FANS зазначений Париж.

Ми звернули увагу, що світлини у сторіс акаунта @style_byanna постійно оновлюються. Здебільшого вони зроблені в Польщі.

Так на фото з нещодавнього сторіс @style_byanna видно, що на дзеркалі наклеєний QR-код ZdrowAppka, застосунку однієї з найбільших мереж фітнес-клубів у Польщі Zdrofit.

Зазначимо, що серед платформ, на які посилається Анна, немає ні VK, ні Однокласників.

Проте ми знайшли світлини Анни у профілі Anna Шанхай в Однокласниках.

Та у профілі Анна Іванова у ВК.

Оскільки Анна не зазначає ці платформи як ті, що мають до неї відношення, можемо припустити: ці акаунти ведуть сторонні особи.

Адже, наприклад, фото в профілі Анни Іванової від 28.08.2023 року насправді відзеркалена світлина з акаунту @style_byanna, оприлюднене 5 квітня 2021 року.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Людмила Дмитренко

Справжнє ім’я Людмили — Світлана.

Вона, як і попередня жінка, авторка еротичного контенту. Світлана має декілька профілів в інстаграм з основним @sweet_1anaa (488 К) та Telegram-канал (31,2 К)

В одній з її публікацій на сторінці в Instagram, де дівчина позує на фоні рекламного стенда, можна побачити номер телефону з пропозицією розміщення реклами, код якого належить Костромській області Російської Федерації. Отже, ймовірно, що «українська біженка» в Польщі мешкає у Росії.

Крім цього, ми також встановили, що вона була в Бішкеку, столиці Киргизстану. Одна з фотографій зроблена на стадіоні в місті. Переконатися в цьому можна завдяки візуальному порівнянню ключових елементів орієнтира, зображених на фотографії дівчини та світлині стадіону.

Марія Панасюк

Про третю жінку ми не змогли знайти таку детальну інформацію, як в попередніх випадках, проте її фотографію поширювали в групах для знайомств та еротичним контентом в російських соцмережах, таких як ВКонтактє. Наприклад, одна з публікацій датована листопадом 2020 року, тобто за кілька років до повномасштабного вторгнення.

Сама публікація підписана так: «Доросла жінка у пошуках хлопця від 26 років».

Нам також не вдалося знайти жодної з трьох анкет на офіційному сайті пошуку роботи у Польщі.

Отже, пропагандисти використали фотографії трьох жінок, додали їм вигадані імені та прізвища, досвід роботи та бажання працювати. Насправді немає жодного підтвердження, що ці жінки українські біженки та шукають роботу в Польщі.

Висновок: фейк

Над матеріалом працювали: Владислав Герасименко, Юліана Топольник

Читайте також

  • Дайджест. Петро Порошенко піариться «на передку», а в Японії закликають Володимира Зеленського зупинитися. Фейкотня 21.08 – 27.08;
  • Маніпуляція. Куп’янське відділення Нової Пошти шукає спеціалістів для обліку поставок українській армії;
  • Фейк. До Дня Незалежності AUTO.RIA пропонує 700 грн за знайденого перекупа.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!