Знайти у звичайному оголошенні про роботу привід згадати Куп’янський напрямок – з такою маніпуляцією ми зіткнулися вперше. Тож, чи дійсно працівники Нової Пошти займаються обліком боєприпасів — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

17 серпня Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» опублікував інформацію, що куп’янське відділення Нової Пошти почало набір співробітників, попри оголошену евакуацію та відсутність місцевої влади, яка нібито вже давно знаходяться в Польщі.

За інформацією авторів, охочих обійняти посаду й отримати зарплатню 20 000 грн, немає. Адже «насправді» працівники, які знаходяться поруч із зонами бойових дій, переважно займаються обліком боєприпасів та техніки, навіть перевозять її у робочих машинах й приховують мародерство в ЗСУ.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

На сайті «Robota.ua» ми дійсно знайшли таку вакансію, проте інформації про роботу з військовою технікою немає, ба більше: попри маніпуляції про особливе використання фронтових міст, вимоги роботи у Куп’янську такі ж самі, як і в Тернополі.

Щодо світлини вантажівки, то ця фотографія була оброблена за допомогою фоторедактора. Насправді Нова Пошта не має до неї жодного відношення. 

Ми не знайшли першоджерело, але оригінал світлини шириться в інтернеті з 2015 року. Звертаємо також увагу, що оригінальна автівка має білоруський номерний знак. 

Тож, по-перше, немає жодних підтверджень, що працівники Нової Пошти займаються переважно обліком боєприпасів та техніки.

По-друге, обов’язки у відділені Куп’янська не відрізняються від посадових обов’язків у Тернополі.

По-третє, фото, яке використано для ілюстрації ймовірного вантажу, насправді створене за допомогою фоторедактора і не стосується Нової Пошти.

Висновок: Маніпуляція

Читайте також

  • Шахрайство. До Дня Незалежності AUTO.RIA пропонує 700 грн за знайденого перекупа;
  • Фейк. Реклама в Японії закликає зупинити Зеленського;
  • Маніпуляція. Спалах сифілісу у військових на Куп’янському напрямку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!