У Чугуївському міському суді Харківської області розглядатимуть справу 43-річного чоловіка за фактом колабораційної діяльності та умисних протиправних дій, направлених на зміну меж території України.

Відповідний обвинувальний лист склала та направила Харківська обласна прокуратура.

За версією слідства, на початку липня минулого року підозрюваний знаходився в Чугуївському районі, який на той момент був окупований на той момент, погодився на співпрацю із росіянами. Чоловік обійняв посаду «помічника начальника Вовчанського територіального управління» в окупаційній адміністрації.

Головною задачею нового помічника була підготовка до проведення так званого «референдуму» щодо приєднання територій району до складу РФ.

Підозрюваний агітував мешканців Вовчанської громади брати участь у «референдумі» — організовував розповсюдження відповідних матеріалів, у тому числі пропагандистської газети «Харків-Z», підшукував та облаштовував приміщення для роботи виборчих дільниць, зазначили в прокуратурі.

Крім того, чоловік підбирав кандидатів серед місцевих для роботи на фейкових виборчих дільницях та збирав документи, зокрема заяви про згоду на призначення членом виборчкому, анкети, копії паспорта, документи про освіту та фотокартки.

Читайте також

  • Прокуратура повідомила про підозру одному зі співробітників окупаційної влади Куп’янського району.