У місті спостерігається четверта хвиля повернення харків’ян.

Про це 24 серпня в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов. За його словами, люди повертаються перед початком навчального року.

«Незабаром 1 вересня, і люди думають про навчання дітей. Щоб школярі мали змогу навчатися хоча б у комбінованому режимі, ми пішли на облаштування класів у метро, бо це найбезпечніше місце в Харкові. Для цього ми виділили кілька станцій. Обладнаємо їх таким чином, щоб не заважати перевезенням, бо пасажиропотік також зростає», – наголосив Ігор Терехов.

Також мер зазначив, що до Харкова переїхало багато вимушених переселенців з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Станом на 5 серпня 2023 року у Харкові офіційно зареєстровано 183 тисячі 46 внутрішньо переміщених осіб. Це більше ніж 35% від усіх ВПО у Харківській області. 

Найбільше переміщених осіб проживає у Шевченківському районі міста — 32 тисяч 100 осіб. Дещо менше у Салтівському, який прихистив 30 тисяч 670 людей.

Раніше ми розповідали про зміни в населенні міста з початку повномасштабного вторгнення, хвилі масових повернень харків’ян та ситуацію з народжуваністю.

Читати також:

  • Стало відомо, скільки коштів у Харківській області цьогоріч виплачено переселенцям.
  • Скільки ВПО проживає на Харківщині: дані по районах.