Російська пропаганда активно працює над спотворенням іміджу Президента України Володимира Зеленського. Ми вже спростовували численні фейки, які ґрунтувалися на схожій тезі. Цього разу для реалізації наративу «Україна Заходу не потрібна» залучили нібито Twitter-акаунт Ілона Маска. Що ж сталося насправді — читайте у нашому спростуванні.

Що сталося?

28 червня 2023 Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» опублікував скриншот із нібито твіттеру Ілона Маска, де той коментує свого нового підписника, а саме: Президента України Володимира Зеленського.

«Ні, я не збираюся дати вам 6,2 мільярда доларів, як це зробив Джо».

Наступного дня, 29 червня, цю новину підхопили низка інших Telegram-каналів, серед яких «Украина.ру», «Украина. Спецоперация. Мониторинг», «постіронічні політичні меми», «Типичная Одесса» та «СЛИВЫ ВСУ».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Акаунт Ілона Маска

Почнемо з того, що повідомлення оприлюднили з Twitter-акаунту Elon Musk (Parody), що має нікнейм @ElonMuskAOC та 296,8 тис. підписників.

Тим часом справжній акаунт Ілона Маска має нікнейм @elonmusk та 146,8 млн підписників.

Тобто акаунт, який запостив звернення до свого нового підписника Володимира Зеленського, окрім імені, має допис (Parody).

Історія появи допису (Parody) до акаунтів у Twitter

7 листопада 2022 року Ілон Маск через декілька випадків імітування його акаунту зробив заяву щодо обов’язкового додавання Parody до профілю, що видає себе за іншу особу.

Через декілька днів Маск додав, що вказівка «Parody» має бути не тільки в шапці профілю, але і в імені.

Акаунт Володимира Зеленського

Президент України Володимир Зеленський має офіційний акаунт у твіттері, на якому лише одна підписка — на дружину Олену Зеленську. Він не підписаний ані на офіційний акаунт Ілона Маска, ані на його пародійний акаунт.

До того ж звертаємо вашу увагу, що Володимир Зеленський написано кирилицею на відміну від фейкового допису, де Volodymyr Zelensky написано латиницею.

До того ж, згідно з інформацією на сайті Офісу Президента України, коректна транслітерація імені й прізвища президента Volodymyr Zelenskyy. Серед офіційних акаунтів Президента України ми не знайшли англомовного Twitter-акаунту.

Отже, перед нами фейковий акаунт Ілона Маска, який оприлюднив коментар на вигадану підписку Володимира Зеленського.

Висновки: фейк

Читайте ще

  • Маніпуляція. Австралійці привітали росіян зі звільненням Бахмута
  • Маніпуляція. Світові зірки вбралися у вишиванки з українськими орнаментами 
  • Шахрайство. Легкий заробіток в інтернеті: «дивись – слухай – отримуй кошти»

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!