За нашими спостереженнями, російська пропаганда часто використовує міжнародну підтримку для просування своїх наративів. Цього разу мережею ширитися відео, де нібито австралійці вітають росіян зі звільненням Бахмута. Хто ж насправді на відео та що за події висвітлюються – читайте у нашому розслідуванні.

Що сталося?

З кінця травня мережею почало ширитися відео (Twitter, Telegram), де нібито австралійці привітали росіян зі звільненням Бахмута та підтримали бійців ПВК «Вагнер».

«Місцеві жителі Австралії виступили на підтримку спецоперації, бійців ПВК “Вагнер” і привітали зі звільненням Бахмута, він же Артемівськ. “Працюйте, брати! Тут з Австралії ми вас підтримуємо. Ми з вами. Звільняйте наші території. Дякую, Вагнер!», — йдеться в дописі до відео.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій!

Аналіз

Ми почали аналіз із перевірки російських ЗМІ, які, за нашою думкою, мали б висвітлити таку подію щодо австралійської підтримки СВО.

Натомість у російському виданні «CHITA.RU» в статті від 24 травня 2023 року ми натрапили на висвітлення цієї події як демонстрації забайкальських козаків, що підтримують російську СВО у Сіднеї.  

«Думають, що забайкальські козаки відсиджуються!» Демонстрацію на підтримку Росії та СВО організували у Сіднеї», – йдеться у назві статті.

У статті наводиться цитата організатора демонстрації, так званого отамана забайкальських козаків Семена Бойкова:

«Ми спеціально це робимо навіть розуміючи, що можуть бути погані наслідки. Важливою є візуальна підтримка: прапори, буква Z. Ми робимо це, щоб знали, що тут є російський дух. Нас дивляться й у Росії, важливо підтримувати високий військово-патріотичний дух».

Демонстрація забайкальских козаків у Сіднеї, 23.05.2023
Демонстрація забайкальских козаків у Сіднеї, 23.05.2023
Так званий отаман забайкальських козаків Семен Бойков
Так званий отаман забайкальських козаків Семен Бойков

До того ж у статтю CHITA.RU додали посилання на Telegram-канал забайкальських козаків в Австралії AussieCossack, де 23 травня оприлюднили відео зі святкуванням нібито звільнення Бахмута. Відео на каналі, окрім самої події, висвітлює також і реакцію австралійських правоохоронних органів.

Тобто 23 травня поліція Сіднея розігнала демонстрацію забайкальських козаків.

Але на цьому реакція австралійського суспільства не закінчилася.
Вже 24 травня, тобто наступного дня після мітингу, відео безпосередньо демонстрації (без розгону поліцією) оприлюднив у своєму Twitter австралійський правозахисник і критик Комуністичної партії Китаю Дрю Павлоу:

«Російські Z-фашисти в Сіднеї, Австралія, проводять урочистості з нагоди повного знищення Бахмута. У натовпі присутні четники та грецькі неонацисти Золотої Зорі. Вигуки: “Боже, благослови Путіна і, Бог, благослови Вагнера”. Ми б не дозволили святкування ІДІЛ у Сіднеї, навіщо це дозволяти?», – йдеться у дописі.

 

Цей допис набув неабиякого поширення й отримав більше як 1,2 млн переглядів.

У коментарях читачі Twitter також розмістили й відео приїзду поліції на мітинг.

Чимало людей обурилися, що така подія взагалі відбулася.

Зазначимо, що демонстрацією забайкальських козаків у Сіднеї обурилися не тільки англомовні користувачі. Не знайшов схвальних відгуків проросійський мітинг і серед російської аудиторії, де переважна більшість коментаторів вимагають, аби забайкальські козаки їхали на Батьківщину.

Як пізніше, 25 травня, написало видання NYBrreaking:

«Поліція Нового Уельсу була викликана на подію 23 травня близько 6-ої вечора. За свідченням поліцейських, захід відвідала невелика група людей, яка пішла незабаром після прибуття офіцерів».

Висновки

Отже, перед нами класичний приклад маніпуляції. Відео, на якому нібито австралійці привітали росіян зі звільненням Бахмута, насправді демонструє мітинг невеликої, за свідченням поліції Сіднею, групи людей, що позиціюють себе як забайкальські козаки. До того ж демонстрацію розігнала поліція невдовзі після початку.

Натомість наголосимо, що Австралія засудила російське вторгнення, ввела санкції проти російських високопосадовців та прийняла тисячі українських біженців.

До того ж 23 червня стало відомо, що Австралія надасть Україні новий пакет допомоги на суму 73,5 мільйона доларів включно з 70 військовими машинами для захисту від російської агресії. Про це у понеділок заявив Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе, повідомляє агентство Reuters. Останній пакет військової допомоги включатиме 28 броньованих машин M113, 14 машин спеціального призначення, 28 середніх вантажівок і 14 причепів.

Відтак загальна сума допомоги Австралії Україні склала 530 мільйонів доларів, включаючи понад 407 мільйонів від початку повномасштабного вторгнення.

Цей матеріал зроблено в рамках партнерства з виданням Bahmut.in.ua

Читайте ще

 

  • Шахрайство. Легкий заробіток в інтернеті: «дивись – слухай – отримуй кошти»
  • Фейк. Нова обкладинка Charlie Hebdo присвячена спробам Зеленського залучити кошти загиблих з «Титана»
  • Фейк. Рекламна кампанія американської комп’ютерної гри Diablo 4 у російських містах

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!