У Харківській області підготували мережу пунктів роздачі пігулок йодиду калію в разі аварії на ЗАЕС.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов.

За його словами, Харківська область має план дій для будь-якого розвитку подій. Пункти видачі знаходитимуться при лікарнях, при центрах первинної допомоги, а також у селищних радах тих селищ, де немає або пункту здоров’я або амбулаторії.

Крім того, область отримала понад 650 тисяч пігулок йодиду калію. Зокрема, таблеток по 130 мг — 60 тисяч, по 125 мг — 330 тисяч, по 65 мг — 246 200, по 32 мг — 11 150 саше, і по 16 мг — 7015 саше.

«Дози розраховується на вік. Тобто діти до місяця приймають 16 мг. Від місяця до трьох років 32 мг. Від трьох років до дванадцяти років — 62,5 мг. І далі до сорока років — це вже доросла доза. І потрібно розуміти, що після 40 років йодид калію не приймається», — зауважив Хаустов.

У випадку катастрофи, керівник департаменту закликає отримувати інформацію тільки з офіційних джерел та не піддаватися паніці. Є позачергові рекомендації для жителів Харківської області:

  • зайти в приміщення і перебувати в ньому деякий час, доки не отримаєте інформацію з офіційних джерел;
  • закрити вікна;
  • мати запас питної води та їжі на декілька днів.

Читайте також

  • 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС: що відомо.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!