Через розв’язання Росією повномасштабної війни велика кількість іноземних компаній пішли з російського ринку. Це вплинуло майже на всі сфери життя росіян, навіть на галузь розваг. Тож пропагандисти намагаються «знаходити перемогу» у нібито рекламі американської комп’ютерної гри в російських містах. У нас для росіян погані новини — детальніше читайте у розборі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно в Москві, Казані та Петербурзі з’явилася відеореклама американської гри Diablo 4, у якій слоганом є фраза: «Жарти з Росією — дорога в пекло».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми ідентифікували місце, де нібито розмістили рекламу. На відео чотиристоронній цифровий медіафасад магазину Catcher, розташований в центральному кварталі «Москва-Сіті».

Тож ми звернулись до російської компанії, що безпосередньо займається розміщенням проєктів на медіакубі HighLights-city.

Неочікувано ми отримали відповідь, що ця реклама є монтажем, адже не змогла б пройти їхні «юридичні та маркетингові служби».

Ми також звернулись до розробників комп’ютерної гри Diablo 4 компанії Blizzard Entertainment, проте станом на сьогодні, 28 червня, відповіді не отримали.

Проте зауважимо, що їхня позиція щодо України цілком прозора, адже четвертого березня 2022 року виконавчий директор компанії Даніель Алегре опублікував звернення, де від імені всієї команди засудив російське вторгнення.

«Blizzard припиняє продаж нових проєктів у РФ та Білорусі, а також вимикає можливість здійснювати грошові операції через їхній онлайн-сервіс Battle-net для громадян цих країн».

Про неможливість придбати Diablo 4 також писали російські ігрові медіа.

Ба більше, якщо звернути увагу на рекламні кампанії Diablo 4 в інших містах світу, наприклад, Нью-Йорку та Лондоні, то, попри візуальну схожість, видно, що слогани не мають політичної забарвленості. Також в рекламі зазначена дата релізу гри.

Тож перед нами знову псевдоперемога російської пропаганди.

Висновок: фейк

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!