Міністерство культури та інформаційної політики підтримало пропозицію Міністерства освіти та науки про скасування рішення Національної комісії зі стандартів державної мови щодо зміни назв населених пунктів в Україні.

Що передувало?

Згідно з Законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії» Національна комісія зі стандартів державної мови створила перелік для зміни назв більш ніж 1400 населених пунктів.

27 червня Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до міністра освіти Оксена Лісового з проханням скасувати рішення Нацкомісії від 22 червня «Про схвалення Переліку сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендацій щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови й оприлюднення їх на офіційному вебсайті Національної комісії зі стандартів державної мови».

Тарас Кремінь зазначив, що рішення Нацкомісії не відповідає законодавчим вимогам, зокрема:

  • воно не містить чітких рекомендацій про перейменування назв населених пунктів,
  • містить об’єкти, які вже відповідають стандартам державної мови
  • деякі рекомендації містять формулювання, які не відповідають вимогам Закону.

Кремінь закликає Лісового доручити комісії ухвалити нове рішення, яке повністю відповідатиме вимогам вищезазначеного Закону. МКІП приєдналося до цього рішення.

Читайте також

  • Ткаченко відреагував на петиції про свою відставку. Міністр культури та інформаційної політики вважає, що поява петицій щодо його звільнення є нормальним демократичним процесом.
  • Міністр Ткаченко підтримав харків’янку, яку образила Лобода. Очільник Міністерства культури інформполітики України Олександр Ткаченко став на сторону активістки Дарини Вдовенко, яка вийшла в Харкові з плакатом «Харків без Лободи».