По всьому світу пандемія коронавірусу значно вплинула на розвиток малого та великого бізнесу. Польща опинилася серед європейських країн, які постраждали від обмежень найбільше. Однак галузь віртуальної реальности стала винятком. У локдаун усі VR-художники почали працювати над проєктами завзятіше, адже продукти віртуальної реальности стали популярнішими, як і решта онлайн-дозвілля. 

VR-симулятору Yupitergrad

Наразі популярність польського виробника VR значно піднімається на ринку завдяки фірмі Gamedust, зокрема їхньому VR-симулятору Yupitergrad. Гру, описану як «дизельпанк у космосі», компанія випустила, власне, в розпалі в пандемії, наприкінці літа 2020 року. Крім якісно розробленої космічної віртуальної реальности, вона приваблює своїм гумором. У симуляторі є багато слов’янських жартів, насмішки з політичної ситуації, що тільки підвищує популярність Yupitergrad на VR-ринку.

Фешн-застосунок LookRoom і маркетинг

2019 року студія віртуальної реальности CinematicVR створила застосунок LookRoom для тих, хто любить шопінг, але не має часу примірювати речі улюблених брендів. У ньому можна зареєструватися і як бренд, і як споживач/-ка. Голова CinematicVR розповідає, що LookRoom – це перша VR-платформа, завдяки якій модельєри можуть презентувати свої колекції онлайн у привабливий, інтерактивний та реалістичний спосіб: «Творцям проєктів ми надаємо послуги з оцифрування та продажу через VR і AR, а їхнім клієнтам – можливість робити онлайн-покупки в новий спосіб. Така наша місія». Отже, наразі застосунок має вигляд і статус онлайн-ательє. Клієнти також можуть побувати на приватному «показі» колекції та розглянути моделі, що зацікавлять, у 3D.

За рік після старту проєкту до функцій LookRoom девелопери додали можливість створити власний лукбук, доступний у режимі 3D.

Процес створення персоналізованого застосунка складається з трьох етапів:

  1. користувач, що хоче створити власний лукбук, має завантажити засстосунок і надіслати свої фото команді застосунка або самостійно провести спеціальну фотосесію;
  2. працівники LookRoom додають ці фотоматеріали до платформи, враховуючи потреби і побажання користувача;
  3. тепер можна поширювати свій шоурум серед знайомих та клієнтів. Найвизначнішими марками, що вже користуються послугами LookRoom’у, є Мацей Зень (Maciej Zień), Лукаш Ємьол (Łukasz Jemioł) та ANNOMIALIA. 

Ще одна галузь, яка попри локдаун і завдяки розвитку віртуальної реальности опинилася у виграші, – маркетинг. Польські працівники маркетингових компаній та люди, що займаються SMM, звернули увагу на продукти віртуальної реальности ще до початку пандемії та локдауну, однак особливу перевагу почали надавати тільки тоді, коли цифровий продукт став набагато вигіднішим, ніж реальний.

Прогнози

На сьогодні спеціалісти IDC (International Data Corporation) прогнозують, що витрати на розвиток галузі віртуальної реальности в Польщі щороку збільшуватимуться. Наприклад, 2020 року це було 10,7 мільярдів доларів, що на 35% більше, ніж рік тому. Також експерти пояснюють, що загальні витрати на ринок VR і AR становлять суму, що дорівнює витратам на всі міжнародні інвестиції Польщі. Така статистика показує, що галузь розвивається досить швидко і країна відкрита до нових можливостей у світі технологій та бізнесу, пов’язаного з віртуальною реальністю.

Анна Логінова

Теги:

#VR #відеоігри #польща