Рейди, що проводяться в прикордонних регіонах Росії, ймовірно, змусять Кремль обирати між репутаційними та ресурсними втратами при реагуванні на вторгнення.

Так вважають аналітики Інституту вивчення війни.

Інститут проаналізував можливі наслідки рейду добровольців легіону «Свобода Росії», «Російського добровольчого корпусу» та «Сибірського батальйону» через кордон РФ.

Аналітики зазначили, що російські джерела зараз активно поширюють повідомлення свого міністерства оборони про атаки, що тривають, але нібито повністю відбиті на кордоні — у районі Тьоткіно Курської області та Сподарюшиного — Бєлгородської. Проте критиків «Шойгу и Герасимова» стало радикально менше, порівняно з аналогічними рейдами у 2023-му. Аналітики наголошують, що тон повідомлень «військкорів» змінився — вони не ризикують особисто критикувати російське командування і політичне керутівництво.«Кремль розправився зі скаргами російського інформаційного простору на МО, активно піддаючи цензурі деяких маргінальних і екстремістських військових блогерів за допомогою арештів або інших заходів, заохочуючи самоцензуру та підпорядкування серед військових блогерів, що залишилися, а також розформувавши «Групу Вагнера» ​​після повстання, — пишуть в Інституті.

Що відомо про наступ?

Добровольчі російські формування «Свобода Росії», «РДК» та «Сибірський батальйон» зранку 12 березня зайшли в Курську та Бєлгородську області РФ. Про це повідомив сам легіон на своєму телеграм-каналі.

Бойовики зазначають, що це їх спільна операція.

«Як і всі наші співгромадяни, у Легіоні ми мріємо про Росію, звільнену від диктатури Путіна. Але ми не просто мріємо: ми докладаємо всіх зусиль, щоб ці мрії реалізувати. Ми будемо відбирати в режиму нашу землю сантиметр за сантиметром», — йдеться в повідомленні.

Читайте також

  • «Небайдужі громадяни Росії вирішили взяти участь у виборах». Інтерв’ю з добровольцем Легіону «Свобода Росії».