З нового навчального року на Харківщині планують відновити офлайн-навчання у Лозівському та Красноградському районах. Фонд Говарда Баффета профінансує будівництво «Фабрики-кухні» у двох громадах Лозівського району, що забезпечить харчування у школах.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, першочергово заплановано охопити 43 навчальні заклади, що становить половину закладів Лозівської та Близнюківської громад.

«Це перша черга, адже обсяг фінансування досить значний. Ми маємо відремонтувати чималу кількість харчоблоків та побудувати й відновити укриття, щоб діти могли безпечно сісти за парти офлайн», — сказав Синєгубов.

За його словами, детально відпрацьовано кожен навчальний заклад — зроблено інвентаризацію необхідного обладнання, визначено, які роботи профінансують донори, місцевий, обласний чи державний бюджети. Також розраховано необхідну кількість автобусів для підвезення учнів.

Загалом ХОВА планує, щоб майже 12 тисяч осіб навчалися офлайн. Роботи з будівництва та ремонту укриттів, харчоблоків та придбання автобусів загалом обійдуться у 6,3 млрд грн.

Нагадаємо, що у Харківській області наразі навчається понад 100 тисяч школярів. Тих, хто виїхав за кордон, але продовжує навчатися в школах Харківщини, значно більше.

Крім того, Синєгубов додав, що будівництво захисних споруд у Люботині та Коротичі наразі завершується і має бути готове до вересня, але планується закінчити роботи наприкінці весни. Будівництво укриття в Коротичі коштувало 99,1 млн гривень державної субвенції, витрати на підземну школу в Люботині склали майже 73 млн гривень з фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету.

Читайте також

  • Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів відвідали метрошколу в Харкові
  • В Україні близько 200 шкіл зруйновано внаслідок російської агресії — МОН