Міністерство культури та інформаційної політики розробило законопроєкт про встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування.

Законопроєкт підготовлено за дорученням Прем’єр-міністра України.

Проєктом Закону передбачено:

  • встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування;
  • значне розширення сфери застосування англійської мови в Україні;
  • англійська мова буде обов’язковою в окремих публічних сферах суспільного життя, де наявні міжнародні комунікації.

«Розширення сфери застосування англійської мови в Україні сприятиме активізації процесів інтеграції українців у європейську спільноту. Кожен українець, який вивчатиме англійську мову, буде значно більше обізнаний про Європейське життя. 

Це також допоможе формуванню суб’єктності України у світових глобалізаційних процесах. Крім того, після нашої перемоги, впливатиме на зростання інвестиційної та туристичної привабливості України», – зазначив Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України під час брифінгу в Медіа центрі Україна – Укрінформ.

Так, за ініціативи МКІП створюється міжвідомча робоча група з питань підготовки актів законодавства щодо забезпечення функціонування англійської мови як мови міжнародного спілкування.

До її складу будуть входити народні депутати України, представники державних органів та громадськості. Наразі в мінкульті узагальнюються пропозиції, що надійшли від державних органів та громадськості й готується проєкт наказу про створення такої міжвідомчої робочої групи.

Додамо, що Міністерство культури та інформаційної політики станом на 10 серпня зафіксувало вже 464 епізоди воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Найбільше руйнувань зазнала Харківська область – 104 об’єкти та 84 у Харкові.