4 червня Верховна Рада України прийняла закон, яким англійська отримує статус однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

За словами нардепа, законом визначається категорія посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою. Також документ унормовує застосування англійської мови в роботі органів місцевої та державної влади, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

Закон встановлює вимогу володіння англійською мовою для:

  • держслужбовців категорії А, та деяких чиновників категорій Б і В.
  • голів місцевих адміністрацій та їхніх заступників;
  • Військових-контрактників, офіцерського, сержанстького та старшинського складу;
  • поліцейських середнього та вищого складу Нацполіції, прокурорів, співробітників митниці та податкових органів.

Кандидати на ці посади скаладатимуть безкоштовні іспити на визначення рівня володіння англійською мовою. Складати тест можна буде необмежену кількість разів, але не частіше, ніж раз на 4 місяці.

Також англійська стане обов’язковою у старших групах дитячого садку, середній школі, професійних закладах та вишах.

За проголосували 236 народних депутатів.

Освіта в Україні

Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україні та пошкодження корпусів цілого ряду університетів Харківщина посідає друге місце в країні за кількістю студентів, які навчаються у закладах вищої освіти. Харківщина стала другою після Києва за кількістю студентів ЗВО. Станом на 2024 рік у регіоні навчається 123 208 студентів.

З початку повномасштабного вторгнення в регіоні спостерігається тренд на поступове зменшення кількості студентів: якщо у 2022 році їх було майже 135 тисяч, то у 2023 році кількість уже склала 126 507.

Загальнонаціональною тенденцією є зменшення кількості закладів вищої освіти – за даними МОН станом на початок 2022 року їхня кількість становила – 437, у 2023 році – 428, а цьогоріч уже – 418.

Читайте також