У телеграмі з’явився бот ООН, через який можна отримати грошову допомогу

Шахрайство. Таку інформацію отримали фактчекери Gwara Media. Цей бот перенаправляє вас на сторінку ПриватБанку та пропонує вам ввести дані вашої банківської картки, на яку ви отримаєте гроші. 

Дуже просимо вас з великою обережністю ставитися до подібних повідомлень. Усі онлайн-послуги, що стосуються виплат від держави чи інших партнерів, можна отримати тільки на порталі та в застосунку Дія. Тож якщо хтось вам пропонує отримати грошову допомогу через чатбот, — це шахрайська схема.

Закликаємо не залишати дані про банківські карти та рахунки на невідомих ресурсах, перевіряти домени посилань та перевіряти чатботи через ресурс Dovidka.info 

Українські війська завдають ударів по Запорізькій АЕС із застосуванням РСЗВ та важкої артилерії з правого берега Дніпра

Фейк. Про це повідомив володимир рогов, який називає себе членом Головної ради Військово-цивільної адміністрації Запорізької області.

По-перше, варто згадати, що володимир рогов – колаборант, який пропагує політику путіна. 

По-друге, персонал ЗАЕС в інтерв’ю BBC повідомили, що росіяни зробили з атомної електростанції військову базу.  

По-третє, The Times опублікували статтю, в якій опублікували відео, яке підтверджує, що саме російські військові обстрілюють електростанцію. 

Тим не менш, існує «реальний ризик ядерної катастрофи», якщо бойові дії не припиняться, а інспекторам МАГАТЕ так і не дадуть доступ, –  стверджує ядерний наглядовий орган ООН.

На Одещині мешканцям надсилають повідомлення про збір коштів

Фейк. На електронну адресу керівникам підприємства та приватним особам надходять листи-звернення нібито від Одеської ОВА з проханням надіслати гроші для програми гуманітарної допомоги ЗСУ. 

Очільник Одеської ОВА Максим Марченко заявив, що цей документ – фейк: «Ні я, ні Одеська ОВА не беруть участі в жодних програмах зі збору коштів і не надсилають подібних листів».

Через вигідну співпрацю Європи з росією, Україні доведеться поступитися територіями

Маніпуляція. Про це пишуть російські ЗМІ з покликанням на статтю Foregin Policy. За словами російських журналістів, ЄС змусить Україну поступитися територіями, оскільки європейці зацікавлені у співробітництві з рф та прагнуть до миру.  

Матеріал на який посилаються російські ЗМІ називається «Чи зможе Росія поділити Європу? Чому хибний мир може бути гіршим за довгу війну».

У самій статті ексрадниця Борелля Наталі Точчі навпаки застерігає країни ЄС від поступок росії. Закликає зберігати свою єдність у допомозі Україні. Точчі наголошує, що коли активні бойові дії стихнуть, Захід має проявити свою справжню стійкість та подвоїти підтримку Києва.