Фейк. Співробітникам «Львівелектротранс» необхідно пройти тестування з англійської мови

Владислав Герасименко - 08 Липня 2024 | 09:52

Прокремлівські Telegram-канали повідомили інформацію, що задля збереження надбавок до чинної заробітньої плати від співробітників ЛКП «Львівелектротранс» вимагають пройти обов’язкове тестування з англійської мови. Чи правда це – дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

27 червня прокремлівський Telegram-канал «Олеся Лосева» повідомив інформацію, що у Львові керівництво «Львівелектротранс» вимагає від своїх працівників пройти обов’язкове тестування з англійської мови. Як зазначається, це необхідно для збереження чинного рівня заробітньої плати та надбавок до неї. За докази, що підтверджують цю інформацію, надається фото відповідного документу від імені в.о. директора «Львівелектротранс».

Цю новину також поширили інші Telegram-канали, такі як «Насправдi» та «Другая Украина».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми перевірили сайт та соцмережі (Facebook) ЛКП «Львівелектротранс», щоб спробувати знайти інформацію про розпорядження з вивчення англійської мови серед працівників підприємства. Проте жодних згадок про такі нововведення з боку керівництва ні на сайті, ні в соцмережах немає.

Проаналізувавши текст документа, ми виявили граматичні помилки в побудові речення: так, в другому рядку, словосполучення «повідомляє весь персонал підприємства» має неправильне відмінювання, адже в контексті речення, в якому воно вживається, замість слова «весь» має бути «всьому».

Ми також звернулися до пресслужби «Львівелектротранс» з офіційним запитом, в якому попросили підтвердити або спростувати справжність документа. У відповіді нам повідомили, що документ несправжній, а вказана в ньому інформація є фейком.

Отже, маємо справу з дезінформацією, яка спрямована на просування наративів щодо «залежності України від Заходу».

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.