Під час зустрічі вони були відзначені державними нагородами.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 травня, приїхав до Харкова. Зокрема, відвідав бійців 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка, які захищають Харківщину. Про це він повідомив у своєму Телеграмі.

Деяких бійців під час зустрічі було відзначено державними нагородами.

Також президент відвідав українських військовослужбовців, які отримали поранення у боях на Харківщині. 

«Поспілкувався з воїнами, відзначив державними нагородами. Дякую нашим бійцям за службу, за хоробрість. Дякую медикам, які зараз проходять через важке випробування під час захисту нашої Харківщини», – написав він.

Наступ на Харківщині

Нагадаємо, 10 травня Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

За прогнозами начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова, українські сили зможуть стабілізувати фронт на Харківщині протягом «трьох-чотирьох днів». Але він очікує, що Росія розпочне нову атаку північніше Харкова, у Сумській області.

За даними Інституту вивчення війни, росіяни, ймовірно, не мають мети просуватися вглиб області. Там припускають, що відносно швидкі темпи просування російських військ та повідомлення про руйнування кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту дозволяють припустити, що російські сили віддають пріоритет створенню «буферної зони» в північній частині Харківщини, а не глибшому проникненню на територію.

Під час зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном в Україні, Президент Володимир Зеленський заявив про потребу в засобах протиповітряної оборони, зокрема двох системах Patriot для захисту Харкова та Харківської області.

Читайте також

  • Російський авіаудар пошкодив університет у Харкові — фото