У селищі Лозівського району Харківської області планують звести бомбосховище для місцевого ліцею вартістю близько 111 млн грн, про у коментарі журналісту Ґвара Медіа повідомив Близнюківський селищний голова Геннадій Король.

Укриття для ліцею у Близнюках отримає фінансування в межах цифровій екосистемі для підзвітного управління відновленням Dream, 90% – це кошти державного бюджету, ще 10% проєкту оплачуватимуть з бюджету громади.

«Будуть забезпечені навчанням всі учні ліцею Близнюків та його філій. Це 1000 дітей. Ми плануємо в декілька змін – для віддалених філій змішане навчання (очне і заочне), а ті, що ближче до Близнюків у дві зміни. Вартість будівництва бомбосховища становитиме 111 млн грн. Це дасть можливість повернути очне навчання, якого не було вже чотири роки», – додає очільник Близнюківської громади.

Паралельно у громаді планують збудувати бомбосховище для лікарні за майже 90 млн грн. Кінцевий строк подання тендерних пропозицій до 17:00 23 травня 2024 року, а роботи мають виконати 31 грудня 2023 року. За даними доданого до документації експертного звіту, сховище буде розраховане на 478 осіб.

Про Близнюки

Близнюки – селище неподалік Лозової з довоєнним населенням близько 3,5 тисяч людей. У населеному пункті розташовані залізнична станція, промкомбінат, харчокомбінат, цегельня, маслоробня, промислові артілі, РТС, середня школа та будинок культури. Основна та найбільш розвинута галузь – сільське господарство.

До 2020 року Близнюки були центром однойменного району, нині ж це центр селищної територіальної громади в яку входить власне селище та 96 сіл (населення громади станом на 2020 рік близько 18 тисяч осіб).

Інші новини

У Близнюках на ХарківщиніБлизнюки на Харківщині передадуть силам оборони України 14 млн грн. Близнюківська селищна громада Лозівського району передасть близько 8% бюджету 2024 року силам оборони України.

Спочатку в громаді проводили декілька публічних закупівель через систему Prozorro, але потім вирішили надати ці кошти напряму військовим частинам через субвенції, аби вони вже самостійно придбали те, що їм необхідно. Допомогу отримають підрозділи Збройних сил та Національної гвардії України.