З 10 травня з прикордонних населених пунктів на півночі Харківської області евакуйовано вже 10573 людини з Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

Як раніше зазначалося, понад 2,7 тисячі місцевих жителів евакуювали з Чугуївського району, 4 — з Харківського, понад 100 людей — з Богодухівського. Ще понад 3 тисячі людей евакуювали волонтери.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що темпи евакуації людей з Харківщини дещо знизилися, але процес все ще триває. За його словами, близько 100 людей залишаються у Вовчанську, менша кількість — на Липецькому напрямку. Евакуація з північної частини Вовчанська, де перебувають російські окупаційні сили, наразі неможлива. Однак з Липецького напрямку та південної частини Вовчанська евакуація цивільних продовжується попри обстріли.

«З північної частини Вовчанська, де перебувають ворожі сили, евакуацію проводити не можемо. Однак з Липецького напрямку та південної частини Вовчанська проводиться евакуація. Заявки продовжують надходити», — зазначив він.

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.