З початку російського наступу на півночі Харківщини волонтери громадської організації «Порятунок тварин» евакуювали з Вовчанського та Липецького напрямку 553 тварини.

Про це журналістам Ґвара Медіа розповіла комунікаційниця харківська ГО «Порятунок тварин» Ярина Вінтонюк.

Раніше волонтери зазначали, що евакуйовані тварини знайшли прихисток у притулках у Києві та Київщині, Кривому Розі, Кропивницькому, Івано-Франківську, Полтавщині та Кіровоградщині. Також у організації кажуть, що тварин беруть люди, які виїхали із зони бойових дій.

Наразі евакуація тварин продовжується. Організація обробляє запити та виїздить на адреси, які вказують люди. Однак, волонтери зазначають, що інколи тварин за вказаною адресою немає, їх знаходять у підвалах, де вони ховаються від обстрілів.

Раніше організація зазначала, що шукає допомоги щодо перетримки тварин та з пошуками боксів. Волонтери додають, що самі привезуть тваринку та залишать для неї корм. Перетримка важлива для того, аби організація далі могла евакуйовувати домашніх улюбленців із територій, де ведуться активні бойові дії.

Якщо є охочі допомогти є контактний номер: +380502766975 Надія.

Також проєкт можна підтримати фінансово. Деталі — за посиланням.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • Евакуйовані на Харківщині можуть поновити статус ВПО та отримати виплати
  • З прикордонних районів Харківщини евакуювали 10,7 тисяч людей