Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада.

Жителі небезпечних районів Харківської області, які повторно евакуйовуються, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати. Про це повідомили у Мінреінтеграції.

«У межах обов’язкової евакуації із Вовчанська та Липців люди, які повторно виїхали, мають право на виплати для внутрішньо переміщених осіб», – розповіла віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Йдеться про тих громадян, які включені до списків евакуйованих, що складає місцева влада. Для включення до цього списку люди, які самостійно виїхали із населених пунктів, де оголошено обов’язкову евакуацію, можуть звертатися до Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА за телефоном гарячої лінії: (066) 283-41-43.

Щоб поновити статус ВПО, потрібно звернутися до ЦНАПу або до управління соціального захисту населення у приймаючих громадах.

Державна грошова допомога для ВПО виплачується у розмірі 2000 гривень на місяць для дорослих, 3000 гривень – на дітей і людям похилого віку або особам з інвалідністю. Така допомога призначається на 6 місяців.

Нагадаємо, у Харкові відкрили перший адаптаційний простір «Свій» для внутрішньо переміщених осіб. Тут вони можуть отримати низку адміністративних послуг, психологічну та соціальну підтримку. Простір працюватиме за принципом «єдиного вікна» – усі необхідні служби об’єднані в одному місці, що полегшує отримання тієї чи іншої допомоги для ВПО. 

Евакуація

У ДСНС розповіли, що евакуація тримає у семи громадах Харківського, Чугуївського та Богодухівського районів. Допомагають вивозити людей рятувальники, поліціянти, волонтери та представники місцевих громад.

Людей подекуди евакуюють броньованим транспортом. Рятувальники працюють в евакуаційних пунктах, які знаходяться поблизу зони активних бойових дій, а також у Харкові. З людьми працюють психологи. Раніше повідомлялося, що станом на 17 травня з зони активних бойових дій та небезпечних районів вивезли 8800 людей.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

«Там мій дім, я його своїми руками построїв». Як відбувається евакуація з Вовчанська

Росія розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області 10 травня 2024 року, коли російським військовим вдалося прибитися з території Бєлгородської області – на двох ділянках Харківщини: в сторону Липців і одночасно в напрямку Вовчанська.