1 серпня розпочалася верифікація внутрішньо переміщених осіб, яка виявила, що 10 тисяч осіб, які вважаються померлими, продовжують отримувати державні виплати.

Про результати верифікації розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв’ю Радіо Свобода.

Ще 105 тисяч людей оформили ВПО, але вже понад рік живуть за кордоном.

«10 тисяч людей, які в РАЦСІ в нас рахуються як такі, що померли, на них видане свідоцтво про смерть, отримують такі виплати. Ще 105 тисяч — це ті, хто виїхали, живуть понад рік за кордоном. Тобто оформили ВПО, отримують ці ВПО, але живуть понад рік за кордоном. 105 тисяч, але тут теж люди потребують. Ми дуже хочемо, щоб це було справедливо», — повідомила чиновниця.

Верещук додала, що з 1 вересня виплати припинять ще деяким категоріям внутрішньо переміщених осіб, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.

«Якщо людина отримує 100 тисяч гривень зарплати, якщо людина отримує навіть 50 тисяч гривень зарплати, їй не потрібні 2 тисячі від держави. Будьмо щирі. Якщо людина мала кошти купити нове авто, не старше 5 років, з того часу, коли постанова вступила в дію, з 15 липня, і претендує на виплати, або будинок за $50 тисяч і претендувати на 2 тисячі — це не чесно», — заявила вона.

Наразі в Україні офіційно обліковані 4,9 мільйона ВПО. Але міністерка каже, що реальна цифра — майже 7 мільйонів. Щоби профінансувати ВПО цьогоріч державі необхідно 72 мільярди гривень.

Читайте також

  • У Харківській області станом на 1 серпня 2023 року на виплати внутрішньо переміщеним особам у 2023 році з бюджету виділили 6 мільярдів 93 мільйони гривень.