Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка передбачає автоматичне продовження виплат допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб до 1 березня.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики.

Згідно з постановою, всім ВПО, хто отримував допомогу до 1 лютого 2024 року, її виплату буде автоматично продовжено до 1 березня без додаткового звернення.

З 1 березня виплати допомоги автоматично продовжаться на 6 місяців для ВПО, які не можуть працювати, зокрема:

  • Пенсіонери, пенсія яких менша за 9444 грн.
  • Особи з інвалідністю 1-2 групи, діти з інвалідністю до 18 років, тяжкохворі діти.
  • Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування до 23 років, а також їхні батьки-вихователі та прийомні батьки.

Інші категорії ВПО зможуть подати нові заяви й отримати продовження виплат на 6 місяців за умови, що їхній дохід не перевищує 9 444 грн на одну особу, зокрема:

  • ВПО з дітьми до 14 років, які не можуть відвідувати дитсадки чи школи через війну, зможуть отримувати допомогу ще 6 місяців. Це стосується як сімей у зоні бойових дій, так і в безпечних регіонах, де немає можливості віддати дитину до садочка чи школа працює онлайн.
  • Допомогу продовжать також для сімей з дітьми з інвалідністю чи важкохворими, малолітнім дітям без супроводу батьків та вагітним жінкам.

Допомога на проживання для ВПО продовжуватиметься для сімей з дітьми до 14 років, де працездатні особи вже працевлаштовані або отримали допомогу на економічну самостійність/мікрогрант на бізнес.

Також підтримка продовжиться для сімей, де непрацююча особа зареєструвалася як безробітна в центрі зайнятості та має дітей, які навчаються. У випадку, якщо після продовження допомоги працездатний безробітний член сім’ї не сприяє своїй зайнятості, виплата допомоги буде припинена.

У Мінсоцполітики вважають, що зміни стимулюватимуть внутрішньо переміщених осіб працездатного віку до працевлаштування. Там зазначили, що кількість отримувачів допомоги внутрішньо переміщеним особам в Україні на 01.12.2023 становить 2,6 млн осіб, серед них  – осіб працездатного віку –  майже 1,3 млн осіб.  Проте лише близько 40% працездатних ВПО наразі працюють.

Харківщина – друга в Україні за кількістю внутрішньо переміщених осіб – інфографіка. У регіоні офіційно зареєстровано 527 335 внутрішньо переміщених осіб або 9,3% від загального числа в Україні.

Читайте також

  • «Центри життєстійкості» планують розробити в кожній громаді України