Жінка проводила «профілактичні бесіди» з місцевими мешканцями Куп’янського району під час окупації, проводила в них обшуки та погрожувала багатодітній родині вивезти їх дітей до Бєлгорода.

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишньої слідчої Куп’янського РВП ГУНП в області, яка під час окупації регіону погодилась на співпрацю з ворогом та тероризувала місцевих мешканців. 

«У серпні минулого року, перебуваючи у смт Великий Бурлук, вона обійняла посаду «и. о. старшего следователя следственного отдела» в окупаційному правоохоронному органі», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, жінка їздила разом з російськими військовими до жителів району та проводила для них  «профілактичні бесіди». 

Підозрювана / Фото: Харківська обласна прокуратура

«У середині серпня вона приїхала до села Заміст Куп’янського району та провела незаконний обшук у будинку, де мешкала жінка з трьома неповнолітніми дітьми. Колаборантка наголосила на тому, що дітей необхідно буде 1 вересня привести до місцевої школи на навчання, яке відбуватиметься російською мовою за освітніми стандартами рф. У разі відмови «правоохорониця» пригрозила, що дітей буде вивезено до м. Бєлгород рф», – розповіли у прокуратурі.

Підозрювана також погрожувала місцевим підприємцям селища Великий Бурлук. Власнику місцевого магазину вона наказала стати на облік в окупаційній податковій інспекції Куп’янська для подальшої роботи. Поліціянтка погрожувала підприємцю конфіскацією приміщення магазину та продукції.

Перед деокупацією Харківщини підозрювана втекла на територію Росії і зараз перебуває у розшуку. Її судитимуть заочно у Чугуївському міському суді Харківської області.

Читати також:

  • Фермерка з Харківщини під час окупації вивезла до РФ 2 тисяч тонн зерна на 13 млн гривень.
  • Військового РФ, який розстріляв авто цивільних на Харківщині, судитимуть.
  • Заочно судитимуть військового РФ, який чинив сексуальне насилля над жителькою Харківщини