У цьому випуску команда об’єднала найкращі матеріали 2022 року: фоторепортажі, інтерв’ю, аналітику хвиль дезінформації, деанонімізацію військових РФ та ексклюзивні статті про культуру і життя Харкова у перший рік повномасштабного вторгнення. Це був рік змін, коли видання про культуру та креативність повністю змінило свою оптику. 

У Ґварі з’явилися нові відділи, які почали писати новини, розвінчувати та аналізувати фейки, фіксувати воєнні злочини, викривати російських військових (імовірно причетних до воєнних злочинів у Харківській області), знімати репортажі з деокупованих селищ і спілкуватися з жителями Харківщини, які раптово опинилися у цій новій реальності. 

Ґвара Медіа презентує перший випуск друкованого журналу / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

Сьогодні видання розвиває власну Спільноту: осередок активних і небайдужих харків’ян та фанатів міста, які підтримують незалежну роботу журналістів Ґвара Медіа.

Учасники отримують журнал (та інший фірмовий мерч) у подарунок, спілкуються із редакцією у секретному чаті, мають пріоритетний доступ до освітніх та креативних продуктів Ґвари і можуть запропонувати ідеї для наступних матеріалів.

Усі охочі можуть отримати журнал, оформивши річну або щомісячну підписку на Ґвара-Спільноту в ролі “Активіста” (300 грн/міс) або “Громадянина” (200 грн/міс) або зробивши разовий донат на 600 гривень.

За подробицями звертайтеся в Instagram та Facebook — менеджери видання допоможуть з оформленням замовлення.

Ґвара Медіа презентує перший випуск друкованого журналу / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

«Ми з командою дуже хотіли зробити цей журнал, оскільки друковане видання — потужний артефакт. Сайти, соцмережі, кількасот тисяч переглядів — це важливо, але коли ти береш з полиці примірник, гортаєш, можеш подарувати або купити, то зовсім інші емоції, це про додану вартість, про реальну можливість заявити про себе: дивіться, ми існуємо, ми молоді та незалежні і розповідаємо про серйозні (а часом страшні) речі», — розповідає комунікаційна менеджерка Ґвара Медіа Ната Старченко.

Ґвара Медіа презентує перший випуск друкованого журналу / Фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

У журналі Ґвара Медіа символічно закарбований увесь 2022 рік: поміж цих текстів, світлин та інтерв’ю можна побачити, чим жила редакція в перший рік повномасштабного вторгнення. 

Наталя також поділилася, що редакція вже готує новий журнал із матеріалами 2023 року.

Читайте також

Ґвара Медіа увійшла до міжнародної мережі фактчекерів IFCN (International Fact-Checking Network). Це міжнародна мережа фактчекінгу, заснована інститутом Poynter. Основна ідея організації полягає в тому, щоб сформувати спільноту надійних фактчекерів. Для цього вони створили спеціальний кодекс.