Харківські журналісти презентували фільм «Україна: місто в облозі» у Великій Британії

Денис Глушко - 11 Листопада 2023 | 17:40

Група журналістів видання Ґвара Медіа з Харкова 9 листопада представила фільм «Україна: місто в облозі» на заході, організованому асоціацією Окфорд-Харків, яка прагне сприяти зміцненню значущих зв’язків між двома містами.

Фільм «Україна: місто в облозі» змальовує повсякденне життя мирних мешканців Харкова з 24 лютого 2022 року. Це одна з перших робіт, яка висвітлила перші дні повномасштабного російського вторгнення та його руйнівний вплив на Харків.

Презентація фільму «Україна: Місто в облозі», документального фільму про початок повномасштабного російського вторгнення в Харкові, в Оксфорді, Великобританія / Фото: Олексій Єрошенко для Ґвара Медіа

Під час заходу відбулася Q&A сесія з продюсером фільму Сергієм Прокопенком та оператором Олексієм Єрошенком. Глядачі безпосередньо мали змогу поспілкуватися з тими, хто працював над стрічкою.

«Ми дізналися про ініціативу, коли до нас звернулися представники організації “Оксфорд-Харків” у пошуках нових ідей. Важливо продовжувати говорити про неспровоковану, злочинну агресію Російської Федерації проти України та руйнування Харкова. Ми раді сприяти культурному обміну між нашими містами та країнами», – зазначив головний редактор Ґвара Медіа та продюсер Сергій Прокопенко.

Кадр з фільму «Україна: Місто в облозі» / Джерело: YouTube

Про фільм

Ця стрічка про те, як живеться цивільному населенню українського міста Харкова під щоденними атаками російських військ. Під постійними артилерійськими та повітряними обстрілами мешканці Харкова на північному сході України бачать, як руйнуються їхні будинки та околиці.

Їхнє життя перевернулося з ніг на голову. Коли 24 лютого 2022 року Росія вдерлася в їхню країну, мало хто міг собі уявити, яка жорстокість станеться далі, і як важко буде вижити цивільному населенню. Відтоді багато хто поїхав зі зруйнованого міста, але для тих, хто залишився, людяність перемагає. Це їхня дивовижна історія.

Про Оксфорд-Харків асоціацію

Оксфорд-Харківська Асоціація (ОХА) – це добровільне товариство, метою якого є зміцнення зв’язків між Оксфордширом та Харковом шляхом сприяння особистим та професійним контактам і підтримки благодійних організацій та інших ініціатив, що допомагають харків’янам у воєнний час, під час реконструкції та відновлення. Початкові сфери діяльності – освіта та охорона здоров’я, а також популяризація проектів благодійних організацій з відновлення Харківської області.

Читайте ще

Український фільм «20 днів у Маріуполі» номінований у Cinema Eye Award. Стрічка номінована на приз глядацьких симпатій в американському конкурсі документальних фільмів Cinema Eye Awards.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.