Російське Міністерство юстиції занесло символіку ОУН, УПА, УНС і УНРА до переліку організацій, які заперечують рішення Нюрнберзького трибуналу. Також до списку потрапило вітання «Слава Україні» і відповідь на нього «Героям слава».

За «використання, демонстрацію і пропаганду» символіки і гасла може загрожувати адміністративна відповідальність за статтею 20.3 Кодексу про адміністративне правопорушення у вигляді штрафу або арешту до 15 діб із конфіскацією.

За повторну «пропаганду» загрожує вже кримінальна відповідальність за статтею 282.4 Кримінального кодексу аж до позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Російське державне агентство ТАСС, яке виступило першоджерелом новини, назвало список, до якого було внесено емблему і гасло, переліком нацистських організацій. Це смислова назва документа, офіційно він називається “Перелік організацій, передбачених статтею 6 Федерального закону «Про увічнення Перемоги радянського народу у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років”, а також атрибутики та символіки цих організацій».

У списку перераховано Українську народно-революційну армію, Українську повстанську армію, Українську народну самооборону та Організацію українських націоналістів. На думку Мін’юсту, гасло цих організацій є однаковим: «Слава Україні» як вітання і «Героям слава» як відповідь. Також у списку описані емблеми організацій.

Читайте також

«Слава Україні!» – як з’явилось найвідоміше українське гасло? Сьогодні гасло «Слава Україні» несе в собі потужний вайб боротьби з російською агресією та імперіалістичними амбіціями країни-терориста. Та чи знаєте ви, кому ця фраза належать і де вперше почала використовуватись? Розповідає Ґвара Медіа.