На Куп’янському напрямку обстановка залишається напруженою, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський у Telegram в четвер, 18 січня.

За його словами, Росія не припиняє ведення активних штурмових дій та здійснення інтенсивного вогневого ураження, а основні зусилля зосереджені на витісненні українських підрозділів з Куп’янського лісу та захопленні Синьківки. 

«Безпосередньо на місцях заслухав доповіді командирів щодо обстановки, яка склалась та характеру дій ворога.  Разом з командирами військових частин проаналізували імовірні подальші дії противника та визначили оптимальні варіанти дій наших військ. Спланували застосування резервів та порядок вогневого ураження», – коментує командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський

Попри складну ситуацію на Куп’янському напрямку українці тримають оборону та нищить армію РФ, підсумовує Сирський.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські війська можуть активізувати зусилля із захоплення Куп’янська Харківської області протягом найближчих тижнів і мати угруповання сил у цьому районі, яке виглядає менш деградованим, ніж підрозділи, відповідальні за наступальні дії в інших місцях на сході України

Росія може розгорнути нові сили на Куп’янському напрямку зі швидкістю, що приблизно дорівнює російським втратам у цьому районі, хоча ці сили, ймовірно, є погано підготовленими штурмовими загонами Шторм-Z і Шторм-V.

Читайте також

Через посилення російських обстрілів на прикордонних та прифронтових територіях Харківщини у Куп’янському районі запровадили обов’язкову евакуацію. У цих громадах зараз перебуває 3043 людини, з яких 279 — діти. Евакуація стосуватиметься сімей з дітьми у 26 населених пунктах цих громад.

У Харківській області цілодобово будуються фортифікаційні споруди —  Синєгубов. У регіоні працюють над цим 24 години на добу та 12 місяців на рік попри складні погодні умови, розповів під час телемарафону «Єдині новини» начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.