Видавництво Vivat буде на Книжковому Арсеналі та проведе низку заходів для гостей фестивалю, попри те, що внаслідок російського обстрілу друкарні «Фактор-друк», частина нових книжок згоріла.

Про це повідомили у Vivat.

Зокрема, на Книжковому Арсеналі від видавництва заплановано:

  • Панельна дискусія «Долаючи розрив: між оповіддю і мовчанням» за участі автора «Бібліотекарка з Аушвіцу«Антоніо Ітурбе на літературній сцені 31 травня о 15:30–17:00.
  • Живі читання з «Барабукою» зі Світланою Стретович та Іваном Андрусяком у майстерні 1 червня об 11:00–13:00.
  • Обговорення репрезентації жіночого досвіду в часи війни з авторкою книжки «Її війна«Євгенією Подобною на літературній сцені 1 червня об 11:30–13:00.
  • Читання із Сашком Дерманським у літературному саду 1 червня о 17:30–19:00.
  • Обговорення «Слова й кулі: завмирання і перевідкривання мови» на літературній сцені 1 червня о 19:30–21:00. В обговоренні візьмуть участь Галина Крук, Анатолій Дністровий, Євгенія Подобна, а модеруватиме — Олександр Мимрук.
  • Розмова з літературними агентами й менеджерами щодо міжнародної промоції української книжки за кордон про виклики, успіхи та завдання в міжнародній промоції української книжки на видавничій сцені 2 червня о 13:00–14:00. Учасники: Іван Федечко, Наталія Мірошник, Вікторія Матюша, Beata Stasińska.
  • Панельна дискусія «Долаючи розрив: як дорослим читати дитячі книжки» на літературній сцені 2 червня о 16:00–17:30. За участі Ольги Русіної, Олени Рибки, Мар’яни Савки, Катерини Міхаліцини, та модератором став Тарас Малий.
  • Дискусія «Як писати про війну: письмо й образ ветерана» на літературній сцені 2 червня о 17:30–18:30. Учасники: Ольга Погинайко, Віталій Запека, Влад Якушев, Вікторія Косенко, а модерує — Марія Титаренко.

Нагадаємо, вранці 23 травня російські війська прямим влучанням ракети С-300 зруйнували у Харкові типографію Фактор-друк, яка входить до групи компаній Фактор та є одним з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Російська ракета забрала життя семи працівників підприємства.

Було спалено 50 000 книг. Серед них новинки від українських авторів та нові наклади дитячих книжок. Видавництво зазначає, що це не повний список — ще понад 10 назв знаходяться в статусі «немає інформації», але найімовірніше вони теж знищені.

Читайте також

  • Через ракетний удар по друкарні у Харкові потужність галузі може скоротитися на 40%.