За словами власника поліграфічного комбінату «Фактор-Друк» Сергія Політучого, харківська типографія друкувала до 50% усіх підручників в Україні.

Через ракетний удар по друкарні «Фактор-Друк» у Харкові 23 травня потужність видавничого ринку може скоротитися на 40%. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив власник друкарні Сергій Політучий.

«З руйнуванням нашої типографії сукупна потужність зменшиться не менш ніж на 30-40 відсотків. І таким чином, сам процес друкування книг, включаючи і підручники, які ми друкували – мабуть, до 50 відсотків всіх підручників, які друкувалися у державі. Як це будемо робити завтра, я на зараз не знаю», – сказав Політучий.

За його словами відновлення роботи друкарні може зайняти близько кілька місяців, а релокація в безпечніші регіони дороговартісна.

«Більшість поліграфічних потужностей зосереджені саме у Харкові. Я не знаю напевне, але, якщо ми кажемо про книгодрукування, я думаю, що це не менше 85-90 процентів всіх книг, які друкуються в Україні, друкуються у Харкові – на нашій друкарні, а також у наших партнерів, у наших колег по галузі… Навіть якщо б ми з допомогою когось переїхали б до Львова наприклад, чи до Івано-Франківська, то ми б зіткнулися з проблемою людей. Не всі люди схотіли б переїхати у ці регіони. А знайти спеціалістів у цих регіонах практично неможливо», – пояснив він.

Нагадаємо, вранці 23 травня російські війська прямим влучанням ракети С-300 зруйнували у Харкові типографію Фактор-друк, яка входить до групи компаній Фактор та є одним з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі. Загинули 7 людей та 21 – постраждала.

24 травня криміналістам вдалося ідентифікувати тіла усіх працівників, які загинули в друкарні. Чотирьох людей вдалося встановити за допомогою ДНК. Загинули машиністки, друкарка та укладальник-пакувальник.

24 травня оголошене у Харкові Днем жалоби.

Читайте також