Під час російської атаки по типографії «Фактор-Друк» у Харкові 23 травня на зміні перебувало приблизно 50 людей. Серед них семеро загинуло, ще дев’ятеро залишаються в лікарні в тяжкому стані, частина втратила зір або слух.

Про це розповіла Юлія Орлова, директорка видавництва Vivat в інтерв’ю Суспільне Культура.

За її словами, ще 22 людям вдалося уникнути госпіталізації. Крім того, три людини звільнилися.

«Вони більше не можуть приходити на друкарню, не можуть дивитися на це місце. Ми дуже цінуємо свій колектив, деякі колеги працюють із нами понад 15 років. Дуже боляче втрачати людей, нових таких працівників знайти складно. Але я їх розумію», — сказала Юлія.

Нагадаємо, 23 травня росіяни знищили харківську типографію Фактор-Друк. Загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина була поранена. Крім того, у результаті російської атаки згоріли 50 тисяч книжок.

«Фактор-друк» — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкувалися майже всі українські видавці. У поліграфії зокрема друкувалися і книжки видавництва Vivat.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з різними видавцями Харкова та дізналися, як на них вплинуло знищення типографії та як вони працюють тепер. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також

  • Кількість замовлень у видавництва Vivat збільшилась вчетверо, після обстрілу типографії в Харкові