За півроку війни Міндовкілля встановило понад 2000 фактів шкоди навколишньому середовищу. Орієнтовна сума збитків оцінюється у понад 962 мільярда гривень.

Таку інформацію під час брифінгу в Media Center Ukraine повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Так, шкода лише від викидів забруднюючих речовин у повітря сягає 823 млрд грн. Шкода ґрунтам та землям перевищує понад 138 млрд грн. Шкода рослинному світу та лісам орієнтовно становить 183,2 млрд гривень.  А ще будуть окремі методики та розрахунки по збиткам українським лісам, Чорному та Азовському морям, надрам, природно-заповідному фонду тощо», – наголосив Руслан Стрілець.

За словами очільника Міндовкілля, російська армія окупувала 8 наших заповідників і 12 Національних природних парків. Зокремо відомо про такі злочини проти довкілля:

  • практично 80% території Національного парку «Святі гори» на Донеччині знищено;
  • у травні реліктові ліси Кінбурнської коси (Миколаївська область) горіли протягом тижня;
  • в окупованій «Асканії Новій», що на Херсонщині наразі гуманітарна криза.

Міндовкілля продовжує обрахунок збитків природі від російської агресії для формування судових позовів проти росії та для отримання компенсації за шкоду довкіллю.

Додамо, що збитків несе і українська інфраструктура: у порівнянні з обрахунками від 8 серпня загальна сума збільшилася на $3.1 млрд і наразі становить $113.5 млрд.