Сума прямих збитків інфраструктури зросла до $113.5 млрд. У порівнянні з обрахунками від 8 серпня загальна сума збільшилася на $3.1 млрд. Повідомляє KSE Institute.

Така оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, Мінреінтеграції, Мінрегіон та Мінінфраструктури у співпраці з іншими міністерства та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни. 

Які сфери зазнали найбільших збитків

Більше всього збитків завдано житловому фонду. Внаслідок бойових дій зруйновано та/або пошкоджено 131.3 тисячі житлових будинків на $47.8 млрд

За останніми даними внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано 311 мостів та мостових переправ, 24.8 тис км комунальних доріг та доріг державного і місцевого значення. Станом на 22 серпня збитки для дорожної інфраструктури складають наразі $35.1 млрд і вони продовжують зростати щодня.
За оцінкою експертів проекту «Росія заплатить», зросли й збитки, завдані іншим сферам інфраструктури:

  • підприємствам та промисловості — до $9.5 млрд,
  • сфері освіти — до $3.9 млрд;
  • транспорту — до $3 млрд.

Збільшення цих сум повʼязане зі зростанням кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів.

Внаслідок війни українці вже втратили понад 188 тисяч легкових авто, загальна сума збитків від яких складає $1.7 млрд. І це без врахування кількості і вартості не зареєстрованих в Україні авто, тож фактична сума збитків може бути вищою. 

Зображення: kse.ua