Символами України в сучасному трактуванні є безхмарне небо як символ миру – синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку – жовтий колір.

У серпні 2004 року президент підписав Указ №987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.

Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистій церемонії підняття синьо-жовтого стяга.

Під час виступу Президент зазначив, що кожного року незадовго до Дня Незалежності український народ віддає шану одному з найголовніших своїх символів та одній із найбільших святинь – Державному прапору України.

«Поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо й ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й у своєму небі. І завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг», – сказав Володимир Зеленський.

Згідно з Конституцією, державними символами України є Державний прапор, Державний герб і Державний гімн України. Державний прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.

Додамо, на Харківщині протягом усього Дня Незалежності діятиме комендантська година, яка триватиме з 19:00 23 серпня до 07:00 25 серпня. Харківський метрополітен, як і весь інший транспорт міста не працюватиме.