Сума збитків постраждалого житла складає понад 14 мільйонів доларів. 

На Харківщині пошкоджено або повністю зруйновано у результаті російської агресії майже 10 тисяч житлових будинків. Область займає друге місце за прямими збитками від руйнувань житлового фонду. Усього, за оцінкою Інституту Київської школи економіки (KSE Institute), втрати складають 14 298 мільйонів доларів.

«Станом на кінець травня  2023 року сума прямих збитків, завданих житловому фонду України внаслідок повномасштабної війни, складає понад $54 млрд. Це більше третини від загальних прямих збитків інфраструктури та активів України», – ідеться в повідомленні.

Сумарна кількість пошкоджених обʼєктів житлового фонду станом на червень 2023 року складає понад 163 тисячі. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів – 87 мільйонів м2,  що складає 8,6% від загальної площі житлового фонду України. 

Топ-10 областей за розміром збитків житлового фонду / Фото: KSE Institute

Ситуація з житловим фондом у Харківській області

На Харківщині внаслідок збройної російської агресії постраждало понад 4 тисячі багатоповерхових житлових будинків та майже 6,8 тисячі приватних житлових будинків. 

За словами голови Харківської міської ради Ігоря Терехова, мінімум півтисячі будівель, у яких проживали люди, відновити вже не вдасться.За 2022 рік у місті вдалося відбудувати 136 будинків, 66 з яких були з дуже важкими пошкодженнями.

Із загальної суми прямих збитків житлового фонду України:

  • $46,6 млрд — від руйнування та пошкодження багатоквартирних будинків.
  • Понад $7 млрд прямих збитків — наслідок знищених та пошкоджених приватних будинків.
  • $0,5 млрд — постраждалі та зруйновані гуртожитки.
Розподіл областей за кількістю зруйнованого або пошкодженого житла / Фото: KSE Institute

З-поміж міст найбільше зруйнованих та пошкоджених житлових будинків у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Бахмуті, Мар’їнці, Лисичанську, Попасній, Ізюмі та Волновасі.

Читати також:

  • Мешканці Північної Салтівки написали петицію до Президента з проханням відновити будинок.
  • Терехов назвав суму необхідну для відбудови Харкова.
  • У Балаклії та Ізюмі продовжують відбудовувати зруйновані медзаклади.